NASADY KOMINOWE

Nasady kominowe

              tel. 888 265 265

 • -
 • -

         ZAPRASZAMY


Kliknij aby powiększyć

           Partnerzy

 1. Nasady Dachowe POUJOULATNASADY KOMINOWE OBROTOWE DO KOMINÓW DYMOWYCH, SPALINOWYCH ORAZ WENTYLACYJNYCH

NASADY OBROTOWE
Głowice nasad wystawione są na działanie wiatru, który wprawia je w ruch obrotowy, a odpowiednio ukształtowane łopatki „wypompowują” powietrze z kanału dolotowego, wywołując ciąg kominowy i stabilizując go. Nasady obrotowe są mniej podatne na zanieczyszczenia pochodzące ze spalin niż nasady samonastawne. Nasady te można stosować również na zakończenie przewodów wentylacyjnych.

NASADY SAMONASTAWNE

Ustawiają się w kierunku wiejącego wiatru, osłaniając swoją czaszą cały przewód kominowy i wytwarzając po stronie zawietrznej podciśnienie proporcjonalne do prędkości wiejącego wiatru. Zysk energetyczny w przypadku stosowania nasad samonastawnych jest większy niż w przypadku stałych. Jednak ich obrót uzależniony jest od siły wiatru a części ruchome często są blokowane przez zanieczyszczenia i pyły znajdujące się w spalinach. Z czasem może to doprowadzić do unieruchomienia nasady.  Nasady te można stosować na zakończeniach przewodów spalinowych, dymowych i wentylacyjnych.

Nasada kulista z podstawą Nasada kulista bez podstawy Nasada podłużna z podstawą Nasada podłużna bez podstawy

Nasada podłużna do komina ceramicznego Nasada samonastawna Strażak bez podstawy Nasada samonastawna Strażak z podstawą

ZASTOSOWANIE
Kiedy silne wiatry zakłócają ciąg komina,
Kiedy w sąsiedztwie komina znajdują się wysokie drzewa,
Kiedy komin usytuowany jest poniżej połaci dachu,
Kiedy komin jest krótki i ma mały przekrój.OZDOBNE NASADY DACHOWE     -     POUJOULAT

Nasada
              dachowa Nasada dachowa Nasada dachowa Nasada dachowa
 

Nasada dachowa Nasada dachowa Montaż nasady
           dachowej

Od ponad 30 lat nasady dachowe Poujoulat zachwycają jakością, estetyką wykończenia i wydajnością. Wykorzystują najnowsze technologie i są nieustannie poddawane testom w laboratorium. Zarówno w nowych jak i wymagających naprawy budynkach, nasady dachowe zapewniają całkowitą ewakuację spalin. Wyróżniają się szybkim montażem z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawnych i przepisów bezpieczeństwa. Żadne dodatkowe uszczelnienie lub wykończenie nie jest potrzebne, co pozwala ograniczyć czas montażu na dachu. Zarówno w nowych jak i wymagających naprawy budynkach, nasady dachowe zapewniają całkowitą ewakuację spalin. Wyróżniają się szybkim montażem z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawnych i przepisów bezpieczeństwa. Żadne dodatkowe uszczelnienie lub wykończenie nie jest potrzebne, co pozwala ograniczyć czas montażu na dachu.                                                           KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ